Основи Буддизму

На головну

2550 років тому історичний Будда мав унікальні можливості для передачі своїх повчань. Народжений у високорозвинутій культурі, він був оточений надзвичайно обдарованими учнями. Після досягнення Просвітлення, протягом повних 45 років, він ділився методами розкриття ума. Саме з цієї причини його Вчення (Дхарма), є таким безмежним.
Вислови самого Будди — Канджур — складаються з 108 томів, які містять 84000 корисних повчань. Пізніші коментарі до них — Тенджур — нараховують ще 254 товсті книги. Це робить зрозумілою останню оцінку, яку Будда дав своєму життю: «Я можу померти щасливим. Я не приховав жодного повчання у закритій долоні. Все, що може принести вам користь, я вже дав». Його останнє твердження встановлює відмінність Буддизму від того, що звичайно називають релігією: «Отже, не вірте моїм словам тільки тому, що їх вам сказав Будда, але добре їх перевіряйте. Будьте провідним світлом для самих себе».
Ці твердження показують практичність буддійського підходу, який спрямований на реальне життя. Коли люди запитували Будду для чого і чому він вчить, він відповідав: «Я навчаю тому, що ви та всі істоти шукають щастя і намагаються уникнути страждання. Я навчаю «дійсності, як вона є».
Лама Оле Нідал. «Дійсність як вона є», Простір, 1997, стор.14.

Хто такий Будда?

Історичний Будда народився приблизно 2500 років тому в Північній Індії. Його родина прийшла до Індії з території, яка є півднем сучасної України. Після довгих пошуків істини він пізнав у глибокій медитації природу ума та досяг повного просвітлення, став Буддою — «просвітленим», «пробудженим», людиною, що повністю вийшла за межі страждання і знає дійснісний стан речей такими, як вони є. Після цього він протягом 45 років навчав відкритій ним істині та методам розкриття притаманному кожній істоті стану просвітленності. Його вчення, які роблять істот безстрашними, мудрими, радісними та добрими є основною релігією в багатьох країнах Східної Азії. З початку семидесятих років, цей глибокий погляд та різноманітність методів надихнули і привабили велику кількість людей в Західних культурах бачити Будду як позачасове дзеркало потенціалу власного ума.

Які вчення дає Будда?

Оскільки кожен, як завжди підкреслював Будда, може досягти Просвітлення, Його вчення містить конкретну систему знань та методів для цього. Вчення є доступним для всіх, хто бажає оволодіти ним і містить спеціальні вправи, медитації. Завдяки ним практикуюча людина стає «господарем» власного ума, що приводить, крок за кроком, до життя поза невірним, ілюзорним сприйняттям і, в кінцевому результаті, до переживання всього чистим. Буддизм не побудований на вірі в будь-які надприродні сили і не містить жодних догм, приписів чи наказів. Більше того, він заохочує людину бути допитловою, без чого справжній розвиток неможливий. Засвоєна людиною інформація стає власним досвідом завдяки медитаціям, які розкривають справжній потенціал ума, а досягнутий рівень знання та медитативного переживання закріплюється в повсякденному житті відповідною поведінкою. Мета повчань Будди — повна реалізація можливостей тіла, мови та ума як інструментів, за допомогою яких ми можемо бути насправді корисними собі та іншим.


Контакти:

м. Ужгород,
вул. Кримська, 14
(дивись на мапі)
(050) 970 32 31 (Ігор)
uzhgorod@buddhism.ua

Розклад роботи:

Щодня о 20:00 - медитація на Шістнадцятого Кармапу
Неділя 14:00-20:00 - Лекції, ретрити, перегляд кінофільмів про Буддизм

Детальніше...