Три напрямки буддизму

На головну

Хоча за словами Будди, його Вчення «має тільки один смак, смак свободи від страждань та досягнення Просвітлення», він, згідно традиції, тричі «повертав колесо Дґарми», дав 84000 різних повчань, що ведуть до повного розкриття багатства ума. Ці повчання об’єднані в три великі цикли, або шляхи відповідно до власної ситуації та мети, яку ставить перед собою людина. Кожен шлях є конкретним ступенем у розвитку людини до Просвітлення з характерним комплексом повчань, практик та відповідним результатом.

Традиція Тхеравади, яку ще називають вченням Хінаяни або Малим Шляхом, акцентує увагу на необхідності і можливості власного виходу за межі страждання разом з їхніми причинами. Ареалом її найбільшого поширення є країни Південної Азії.

Великий Шлях, Махаяна, містить повчання про відносну та абсолютну істини, те, що явища, які з’являються у відповідності до закону карми, є по своїй природі, вільними від незалежного існування. Сама назва говорить про вищу установку власного розвитку: бажання досягнути стану Будди для звільнення всіх істот від страждань. Практикують її в основному в північних країнах Гімалаїв (Тибет, Непал, Бутан), Монголії, Китаї, Японії, В’єтнамі, Кореї, Тайвані, Бурятії та Калмикії (Російська Федерація).

Третій цикл повчань є основою для Діамантового Шляху, Ваджраяни, який містить всі рівні Вчення Будди і є найшвидшим шляхом до Просвітлення. Тут знаходяться повчання про притаманну кожній істоті природу Просвітлення, що містить у собі всі довершені якості Будди. В повній формі Ваджраяна передається сьогодні лиш у тибетському буддизмі, хоча окремі її аспекти практикуються також і в деяких інших традиціях, наприклад у Чань-буддизмі в Китаї та Дзен-буддизмі в Японії.

Незважаючи на різноманітність форм, Вчення Будди, на протязі всієї своєї історії, не втрачаючи своєї суті, гармонійно входило до культур різних країн і завдяки ефективним засобам звільнення від страждання та повного розвитку потенціалу ума, — реалізації Просвітлення, продовжує надихати всіх, хто бажає сяяти подібно діаманту.
А на запитання, що може дати Вчення Будди сучасному суспільству, Лама Лопен Цечу Рінпоче відповів: «Ефективні засоби, що допомагають безпосередньо пізнати ум».


Контакти:

м. Ужгород,
вул. Кримська, 14
(дивись на мапі)
(050) 970 32 31 (Ігор)
uzhgorod@buddhism.ua

Розклад роботи:

Щодня о 20:00 - медитація на Шістнадцятого Кармапу
Неділя 14:00-20:00 - Лекції, ретрити, перегляд кінофільмів про Буддизм

Детальніше...