Кармапа

На головну

Хто такий кармапа?

Кармапа відомий як «цар йогів Тибету» та перший в історії свідомо перероджуючийся лама. Для блага всіх істот, завдяки неперевершеному співчуттю, він послідовно втілюється в нашому світі. Всі Кармапи вважаються випромінюванням Люблячих Очей (тиб. Ченрезиг, санскр. Авалокитешвара) – Будди співчуття та нерозрізнюючої любові.

В перекладі тибетського титул «Кармапа» означає «людина просвітленої дії», або «здійснюючий активність Будди». Таким чином, кожен Кармапа втілює в собі активність всіх Будд та проявляє саме той її аспект, який більш за все необхідний конкретному часу. Поява Кармап була пророкована Буддою в Ланкаватара-сутрі, Махасамадхіраджа-сутрі та Махапарінірвана-сутрі, а також Гуру Рінпоче, «батьком» тибетського буддизму.
Все Кармапи незадовго до смерті залишали листи, в яких містився точний опис обставин наступного переродження. В періоди між втіленнями Кармап всі повчання зберігалися й передавалися його найближчими учнями. Спадкоємцем Кармап та утримувачами лінії неодноразово ставали Шамарпи («Лами у Червоній короні»).

В момент Просвітлення Кармапа Перший Дюсум Кх’енпа отримав від ста тисяч дакінь корону, що була сплетена з їх волосся мудрості та дарувала йому знання минулого, теперішнього та майбутнього. З того часу над головою кожного Кармапи знаходиться так звана «Чорна корона» — синьо-чорне енергетичне поле п’яти кутової форми.

Кармапа Другий Карма Пакші згадується в книзі відомого мандрівника Марко Поло: він зустрічався з ним при дворі китайського імператора Хубилай-хана. Хубилай-хан став учнем Кармапи, надавши йому почесний титул «пакші», що в перекладі означає «учитель». З тих пір багато хто з Кармап були учителями китайських імператорів та монгольских ханів.


Контакти:

м. Ужгород,
вул. Кримська, 14
(дивись на мапі)
(050) 970 32 31 (Ігор)
uzhgorod@buddhism.ua

Розклад роботи:

Щодня о 20:00 - медитація на Шістнадцятого Кармапу
Неділя 14:00-20:00 - Лекції, ретрити, перегляд кінофільмів про Буддизм

Детальніше...