Махамудра

На головну

Суттю всіх повчань Каг’ю є Махамудра (тиб. Чаг-чен) – осягнення істинної природи розуму і його проявлення через мудрість та співчуття. Термін Махамудра перекладається як «Велика Печать» і означає «скріплення печаткою» моменту, коли практикуючий приходить к осягненню того, що природа Будди складає суть всіх явищ.

Ця природа присутня як потенціал в кожній істоті, але до розкриття її «прихована» завісами невідання та різних розумових затьмарень. Весь духовний шлях практикуючого буддійські методи полягає у звільненні природи Будди і її реалізації як Стану Істини. Цей поступовий шлях складається з трьох стадій розвитку, або трьох колісниць: Хінаяни, Махаяни та Ваджраяни.

Махамудра є вінцем на цьому шляху і проявляється в житті як розумовий спокій, внутрішня стабільність та безпосередність, не удаваність, усвідомлення самого себе у будь-якій ситуації та перебування в усьому без жодних зусиль так, що всі дії є спонтанно мудрими, співчутливими, радісними та безстрашними, такими, що приносять істотам довгострокову тривалу користь.


Контакти:

м. Ужгород,
вул. Кримська, 14
(дивись на мапі)
(050) 970 32 31 (Ігор)
uzhgorod@buddhism.ua

Розклад роботи:

Щодня о 20:00 - медитація на Шістнадцятого Кармапу
Неділя 14:00-20:00 - Лекції, ретрити, перегляд кінофільмів про Буддизм

Детальніше...